BİLGİN İNŞAAT

FİRMA TANITIMI

Ülkemizde turizmin patlama gösterdiği 1983 yılı sonrası, Marmaris’te turizm yatırımları hızla artmıştır. Yatırımlardaki bu hızlı artış sonucu inşaat sektöründe yaşanan canlanma bizi 1988 yılında şirket oluşumuna yöneltmiştir. Bu gaye ile 12 Nisan 1988 tarihinde BİLGİN İNŞAAT MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET ŞİRKETİ kurulmuştur.

Şirketimizin kuruluş tarihinden itibaren ağırlıklı iş konusu HAFRİYAT & NAKLİYAT olmuştur. Şirketimiz Marmaris ve çevresindeki inşaat sektörüne hızlı ve güvenilir hizmet verebilmek amacıyla artan talepler karşısında ihtiyaç duyulan iş makine ve ekipmanları bünyesine katarak makine parkını büyütmüş olup, bu iştigal konusu ile ilgili yatırım ve çalışmalarına önceki yıllara göre daha profesyonelce devam etmiştir.

Marmaris’te alt yapı eksikliği gören firmamız bu gaye ile 1989 yılında PREFABRİK BETON YAPI ELEMANLARI üretimi ile ilgili yatırımlar gerçekleştirmiştir. Bu yatırımların gerçekleşmesi ile birlikte alt yapı taahhüt işleri de iştigal konularımız arasına yerleşmiştir. Marmaris ve çevresinde alt yapı ile ilgili birçok taahhüt işi gerçekleştirilmiştir. Marmaris’te 1993 senesinde yaşanan sel felaketi sonucunda alt yapıda çok büyük zararlar meydana gelmiştir. Firmamız bu dönemde alt yapıların yenilenmesi çalışmalarında önemli görevler üstlenmek suretiyle belediyelerimize gerekli olan tüm hizmetleri vermiştir. Firmamız alt yapı taahhüt işleri ile ilgili Muğla, Marmaris ve çevresindeki belediyeler, kooperatifler ile inşaat firmalarına halen kaliteli hizmetler vermeye devam etmektedir.

Firmamız 1993 yılında İNŞAAT & TAAHHÜT işlerine başlamak sureti ile iştigal konularına bir yenisini daha eklemiştir. Zaman içerisinde bu konu ile ilgili organizasyon alt yapısının güçlenmesi sağlanmış olup birçok taahhüt işini zamanında eksiksiz olarak teslim etmiştir. İnşaat ve taahhüt işlerindeki ana hedefimiz prensiplerimizden taviz vermeden, kaliteli ve sağlıklı yapıların üretilmesini sağlamaktır.

Grubumuza ait Bilgin Otomotiv Servis A.Ş . nin Volkswagen Muğla yetkili satıcılığı için satış ve servis binası 2005 yılında firmamız tarafından konsept standartlarına uygun olarak yapılmak suretiyle teslim edilmiştir. Firmamızın bu konseptte kazanmış olduğu deneyimler neticesinde Enka Pazarlama Servis ve Ticaret A.Ş. nin İzmir ve Ankara organizasyonu için planladığı satış ve servis bina inşaatları firmamız tarafından taahhüt edilmiş olup İzmir organizasyon binası 2006 yılında tamamlanmak suretiyle teslim edilmiş diğer Ankara organizasyon inşaatı da halen devam etmektedir.